+421 948 874 900 | Po - Pi 8:00 - 16:00

+421 948 874 900

Po - Pi 8:00 - 16:00

persule logo

KOLOSTRUM ALEBO MLEDZIVO

Prvé mlieko u cicavcov, ktoré pomáha novému jedincovi prežiť.

Kolostrum alebo mledzivo je prvé mlieko u cicavcov, ktoré obsahuje všetky dôležité živiny pre novonarodeného jedinca na prežitie a na tvorbu protilátok látkam pôsobiacich vo vonkajšom prostredí. Dôvodom je vysoká koncentrácia imunitných faktorov, ktoré obsahuje.

 

(IgG, IgM, IgA, IgD, IgE) Organizmus ich produkuje ako odpoveď na prítomnosť cudzorodej látky. Imunoglobulíny patogén buď eliminujú alebo na neho upozornia iné imunitné bunky. Nedostatok imunoglobulínov má za následok zníženie obranyschopnosti organizmu proti banálnym infekciám, ale aj proti vzniku najzávažnejších ochorení.

 

Kolostrum obsahuje všetky základné vitamíny, najmä A, C, E, B12. Pri nedostatku vitamínov dochádza v tele k narušeniu základných biochemických pochodov a funkcií buniek. Otvára sa imunitný systém a do tela prenikajú cudzie nežiadúce bunky alebo našim telom vyprodukované chybné bunky, ktoré spôsobujú rôzne nádory.

 

Najkvalitnejšie kolostrum je spracované do lipidových globulí (lipozómov). Tieto chránia proteíny a umožňujú lepšie vstrebávanie zložiek kolostra cez sliznicu tenkého čreva. Najlepšie lipozómy tvoria fosfolipidy, ktoré tvoria aj membrány buniek tela – fosfatidyletanolamín, fosfatidylcholín, fosfatidylserín, fosfatidylinozitol a sfingomyelín. Fosfolipidy sú rozpustné vo vode aj v tukoch a to im zaistí, že zostávajú v roztoku až kým sa nedostanú do tráviaceho traktu; v tenkom čreve fúzujú (splývajú) s membránami buniek sliznice čreva. Následne je ich obsah transportovaný do krvného riečiska a je využitý telom bez degradácie alebo natrávenia.

Naše produkty, ktoré obsahujú vysokú dávku kolostra:

Pri návšteve tejto stránky používame cookies a teda meta informácie pre správu našich reklám, analytické nástroje, či tvorbu lepšieho zážitku. View more
Súhlasím
Nesúhlasím