+421 948 874 900 | Po - Pi 8:00 - 16:00

+421 948 874 900

Po - Pi 8:00 - 16:00

persule logo

Spánok, úzkosť, depresia, tetánia, 5 HTP, tryptofán, serotonín.

Serotonín, úzkosť, depresia, tetánia. To všetko sú výrazy typické pre túto dobu, dobu 21. storočia, dobu digitálnu. Hypotéky, finančné zaťaženie, obava zo zvládnutia situácie, uživenie rodiny, veľa práce, málo spánku, falošné modré svetlo, mobilné telefóny, tablety, notebooky, počítače, nevyvážená strava, málo pohybu. Toto všetko spôsobuje vysokú mieru stresu a pôsobenie stresových faktorov v našich telách. Stresové faktory rozkmytajú nervovú sústavu a telo sa pripravuje na to najhoršie, na prežitie v ohrození. Serotonín je dôležitým neurotransmiterom, a teda látkou, ktorá vychádza priamo z tráviacej sústavy ako výsledok premeny aminokyseliny tryptofán na 5HTP a serotonín. Ten má zabezpečiť pocit pohody, šťastia a ukľudnenia. Pre získavanie serotonínu je dôležité prijať dostatok tryptofánu alebo priamo jeho premeneného prekurzora serotonínu 5HTP, slnka a mať dostatok pohybu. Serotonín sa totiž pri tme v našom tele premieňa na melatonín, ktorý zabezpečuje to, aby sme zaspali a spali dobre.

V produkte Manažér plus nájdete okrem odporúčanej dávky priameho prekurzora serotonínu, 5HTP, aj Horčík (uvoľnenie svalov), Vlákninu (výborné trávenie, dôležité pre premenu aminokyselín), B-komplex, ktorý je nevyhnutným súborom nervovej sústavy a Taurín, zázračnú látku, ktorá má mnoho zaujímavých funkcií. Medzi ďalšie biologické funkcie taurínu patrí podiel na raste buniek, stabilizácii membrán, pohyblivosti spermií, zahusťovaniu žlčovej kyseliny a prenosu nervových vzruchov. Taurín priaznivo pôsobí na športové výkony, pretože stráži hladinu inzulínu a tým umožňuje lepšie zásobovanie svalov glukózou.

Pri návšteve tejto stránky používame cookies a teda meta informácie pre správu našich reklám, analytické nástroje, či tvorbu lepšieho zážitku. View more
Súhlasím
Nesúhlasím